ZNAKI SZCZEGÓLNE MAANAMU
Gazeta Poznańska
23.04.2004Już dziś w poznańskim "Eskulapie" wystąpi zespół Maanam. Jego najnowsza płyta zatytułowana jest "Znaki Szczególne"

Oprócz Kory, Marka Jackowskiego i grającego na instrumentach klawiszowych Cezarego Kaźmierczaka w jej nagrywaniu wzięli udział muzycy, którzy do tej pory w Maanamie nie grali Yanina Janusz Iwański - gitary, Bodek Wawrzynowicz - gitara basowa i Jose Manuel Alban Juarez - perkusja.

Nagrywanie tego krążka do końca owiane było tajemnicą. Ale okazało się, że warto było czekać i płyta w miesiąc po wydaniu ma już miano Złotej. Zasługa to nie tylko Kory i Marka, ale całego zespołu, który opracował aranżacje, a także realizatora nagrania Wojciecha Przybylskiego. "Znaki Szczególne" bardzo przypominają pierwszy krążek Maanamu, po który na początku lat 80 ustawiały się długie kolejki. Jest to więc swoisty powrót do korzeni. Najbardziej znanym utworem z tej płyty jest "Kraków - Ocean wolnego czasu". Dawno nie było w Polsce tak krakowskiej w swym klikacie piosenki. Krótko mówiąc, na ten koncert trzeba się koniecznie wybrać. Rozpocznie się on dziś wieczorem o 19:30 w poznańskim klubie Eskulap. Patronem medialnym jest Gazeta Poznańska. Bilety po 40 zł nabyć można w CIM, Gromadzie, Centrum Handlowym Panorama i Rock Long Lucku. Organizatorami są agencje Bako i Warta.

  

powrót