ZNAKI MAANAMU
Dziennik Polski
01.04.2004


Dzisiaj o godzinie 19 w studiu Telewizji Kraków w Łęgu wystąpi zespół Maanam, promując swoją najnowszą płytę "Znaki Szczególne". Promował ją singiel z piosenką "Kraków - Ocean Wolnego Czasu", będącą hołdem dla miasta młodości Kory i Marka Jackowskiego, a zarazem ukłonem skierowanym w stronę Ewy Demarczyk. "Czarna Madonna, czarny anioł, za każdym razem ten sam dreszcz" - śpiewa Kora.

Jakie są znaki szczególne najnowszej płyty Maanamu? - zapytaliśmy Korę. "Przede wszystkim to, że mamy trzech nowych muzyków, i to w podstawowym składzie".
Są to, dodajmy, Yanina Janusz Iwański - gitarzysta, niegdyś występujący ze Stanisławem Soyką i grupą The Break, Bodek Wawrzynowicz - gitara basowa (współpracował między innymi z Edytą Bartosiewicz i Kasią Kowalską) i grający na perkusji Jose Manuel Alban Juarez, który wcześniej wziął udział w projekcie Kora Ola Ola!

Poza tym jest to 11, studyjna płyta Maanamu i zawiera 11 utworów, a to magiczna, cudowna liczba... - dodała Kora, która oczywiście napisała na nową płytę teksty. Naturalnie do muzyki Marka Jackowskiego. 

Kora mówi o nowej płycie z wielkim entuzjazmem: "Zrodziła ją nowa sytuacja, nowa energia w zespole, w którym zapanowały zupełnie odświeżone relacje pomiędzy mną, Markiem i muzykami.

Nowe piosenki nawiązujące brzmieniem do pierwszego okresu Maanamu, gorąco przyjmuje również publiczność. Zespól wystąpił 21 marca w Londynie, gdzie - jak relacjonuje Kora - został przyjęty owacyjnie. "Mieliśmy trzy bisy, trzy razy po dwie piosenki. Podobnie było też w czasie koncertów w Warszawie.

To będzie tak i w Krakowie...? Zobaczymy, to będzie koncert rejestrowany przez telewizję, a taki zawsze ma inny charakter. Zagramy oczywiście materiał z najnowszego albumu, ale i wybrane przeboje ze starego repertuaru - zapewniła Kora.

Marek Jackowski zapowiedział, że po okresie wielkich koncertów wracacie do grania w klubach.
Bo promujemy płytę. Ale jeśli będą większe miejsca, gdzie na biletowane koncerty będą chcieli przychodzić na Maanam ludzie, to możemy grać i na Wembley. Ale faktycznie zaczynamy od klubów, bo te zapewniają mały dystans między zespołem a publicznością - dodała Kora.

Niedawno ukazało się także DVD z filmami i teledyskami Maanamu z lat 1983 - 2003, a zatem z okresu, kiedy zespół wydawał takie albumy, jak "Róża", "Łóżko", "Klucz", "Rockandrolle" i był gigantem rodzimej sceny rockowej, uwielbianym przez tłumy wielbicieli. I pewnie oni spotkają się dzisiaj w Łęgu.

Bilety w cenie 40 zł w Filmotece (Pasaż Bielaka) oraz Bileteria (EMPiK Megastore Rynek Gł. 5)

  

powrót